На головну Новини Акустика – складова мультикомфорту. Як зробити правильну шумоізоляцію та акустику в новій квартирі?

Акустика – складова мультикомфорту. Як зробити правильну шумоізоляцію та акустику в новій квартирі?

Обрати квартиру

Для комфорту та затишку у квартирі важливою є її акустика та відсутність зовнішніх звуків. Саме тому на перших етапах ремонту варто не забувати про створення якісної звукоізоляції, а відповідно й акустики.

Спершу продумайте масштаби цього етапу, знайдіть професіоналів у цій справі та разом підберіть матеріали. Оскільки завдання звукоізоляції полягає в тому, щоб відбивати звук і не дозволяти йому проходити крізь стіни, стелю та підлогу. Звернемо увагу саме на поетапну звукоізоляцію цих частин кімнати. 

Звукоізоляція стін та стелі

Стіни у новобудовах можна обшивати способом «сендвіча». Тобто чергувати м’які акустичні плити з мінеральних матеріалів і тверді звукоізоляційні матеріали (наприклад, гіпсокартон або фанеру). Монтаж здійснюють двома різними технологіями – каркасною або безкаркасною.

Експерти рекомендують надавати перевагу каркасній звукоізоляційній перегородці. Адже серед її переваг – можливість обійтися без безпосереднього кріплення конструкції до стіни, щоб не створювати додаткові мости для передачі звуку, та висока опорна здатність (це важливо, якщо на стіну будете кріпити меблі, телевізор або іншу техніку). Також у каркасну систему набагато простіше врізати розетки та вимикачі.

А щоб досягнути максимального звукоізоляційного ефекту для стін і стелі – існує чотири прийоми: 

  1. Збільшити повітряний проміжок між конструкціями. 
  2. Збільшити масу обшивки каркаса.
  3. Якісно герметизувати усі стики та шви. 
  4. Мінімізувати жорсткі зв’язки каркаса зі стіною.

Звукоізоляція підлоги 

Відомо, що підлога у квартирі піддається набагато більшим навантаженням, аніж стеля чи стіни. Тому тут необхідні інші технології звукоізоляції. Спершу по периметру кімнати встановлюється вібророзв’язка, яка буде затримувати механічні вібрації, що передаються від плити перекриття. Далі, щоб звукова хвиля розсіювалася, встановлюють звукопоглинальний шар зі щільного волокнистого матеріалу. Він переводитиме механічну енергію коливань в теплову і розсіюватиме звук. Монтується без найменших пустот чи щілин.

Останній етап у звукоізоляції підлоги – це додавання звуковідбивного шару для перенаправлення залишків звуків назад у звукопоглинальний матеріал. Цим шаром служить піщано-цементна суміш, якою й заливають підлогу або вологостійкі листи високої щільності.

Якщо ви подбали про шумоізоляцію кожної кімнати, то вона забезпечить і приємну акустику в середині квартири для її мешканців. Звук у таких кімнатах є м’яким, тихим. 

Перевірити м’якість звуку в середині приміщення можна невеликим експериментом сильно плеснути в долоні й уважно вслухатися в реакцію приміщення.

Якщо по кімнаті звук розходиться дуже дзвінко, можна розставити будь-які звукопоглинальні матеріали, предмети. Наприклад, м’які меблі, щільні фіранки, картини та книжкові полиці на стінах (не засклені), великі подушки, килими, плюшеві іграшки. 

Якщо ж звук від сплеску зникає раніше, ніж ви звели долоні, отже з такими елементами явний перебір, і деяких з них варто позбутися.

Підсумуємо, що мультикомфорт із такими його складовими, як правильна звукоізоляція та акустика можуть бути звичним, якщо ви придбали квартиру в Comfort Park. Варто лише додати ідей від себе, щоб створити тихий та комфортний простір для життя вашої сім’ї.

Обрати квартиру