На головну Новини Як зберегти тепло у квартирі?

Як зберегти тепло у квартирі?

Обрати квартиру

Щоб ніжки не мерзли взимку, про тепло варто подбати ще на початковому етапі ремонту. Адже часом, навіть найдосконалішої системи опалення недостатньо, якщо є втрата тепла.

Де найбільше втрачається тепло в наших домівках?

30 – 40% — через вентиляційні отвори;

20 – 30% — через стіни;

15 – 25% — через вікна;

10 – 25% — через дах та підвал.

 

Вентиляційні отвори

Їхня основна функція виведення чадного газу, тому вони обов’язково мають бути присутні на кожній кухні. Але часто замість того, щоб виводити повітря з дому, вентиляція втягує холодне повітря в кімнату ззовні. Допоможе уникнути такої проблеми установка над варильною поверхнею витяжки з гофротрубою.

 

Стіни, підлога і стеля

Щоб зберегти тепло у квартирі, можна покращити внутрішнє утеплення стін. Для цього можна використати пінопласт, гіпсокартон чи мінвату. Це найдоступніші способи утеплення квартири. Внутрішня теплоізоляція не піддається впливу атмосферних явищ, і приміщення, яке зсередини ізольоване, миттєво нагрівається.

Квартири на нижніх поверхах часто потребують утеплення підлоги. Використайте ту ж мінеральну вату чи пінопласт. Щоб підлога була міцнішою, поверх утеплювача постеліть монтажну сітку і зробіть стяжку.

Щодо стелі. Це актуально для квартир на верхніх поверхах. Для її утеплення, після гідроізоляції, потрібно прикріпити теплоізоляційні плити, зашиті оздоблювальним матеріалом. 

 

Зимою велика частина тепла виходить з оселі через вікна

Крім естетичності та звукоізоляції, металопластикові вікна мають дуже актуальну на сьогодні властивість – енергоефективність. Вони допомагають зберегти тепло взимку і не пропускають його всередину влітку. Для створення вдома комфортного мікроклімату достатньо правильно вибрати віконну систему. 

Наприклад, чим більша кількість повітряних камер в профілях і склопакетах, тим тепліше буде в оселі. У профілі може бути від 3-ох до 7-ми камер. Склопакет також має теплоємність і повітряні камери:

  • однокамерні 2 скла;
  • двокамерні 3 скла. 

Теплоізоляція покращується завдяки склопакетам різної ширини. Тому краще вибирати склопакети з декількома енергозберігаючими камерами. 

Для збереження тепла в будинку здійснюють енергонапилення скло покривають оксидами металів. Такі вікна матимуть вищу енергоефективність.

Купуючи квартиру чи котедж, краще обрати вікна з 6-камерним профілем і 2-камерним склопакетом та прозорим шаром металевого напилення. У котеджі ці технології значно зменшать рахунки за опалення, а у квартирі створять комфортний мікроклімат у будь-яку пору року.

 

Дах і підвал

Зрозуміло, покупцю готової новобудови важко вплинути на якість виконаних робіт у цих частинах квартирах. Але застрахувати себе можна, якщо зробити правильний вибір забудовника. Наприклад, компанія blago developer, яка дотримується усіх норм будівництва, використовує якісні матеріали та співпрацює з надійними підрядниками. Усі житлові комплекси девелопера побудовані за європейськими стандартами і за енергоефективністю відповідають найвищим класам: А і В. 

Якщо ж ви вже є щасливим власником новенької квартири й вже живете у ній, то зберегти тепло можна декількома нехитрими методами:

Постеліть килими. Вони служитимуть як красива та стильна декорація, і ніжки мерзнути не будуть.

Утепліть вікна, поклейте ущільнювачі, а на підвіконні постеліть плед і розставте подушки. Так ви не будете впускати холодне повітря, а саме підвіконня може слугувати зоною для читання. Погодьтесь, читати при денному світлі набагато приємніше.

Зима чудовий час для випікання домашнього хліба чи печива. Після завершення домашнього “Мастершефу” не спішіть закривати духовку. Так ви й обігрієте кухню, і продовжите приладу термін експлуатації.

А ще не забувайте про теплий домашній одяг, в’язані шкарпетки та запашний гарячий чай чи глінтвейн. Це допоможе зігріти не тільки тіло, але й душу.

Обрати квартиру